-20%
Owocowa Laguna
Niezwykle barwna i smaczna
13,10 zł – 26,18 zł
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni: 13,10 zł.
Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Jest ona mocno zakorzeniona w polskiej kuchni i tradycji. Chętnie sięgamy po nią w okresie zimowym, zwłaszcza z dodatkiem imbiru. Okres letnich upałów natomiast zachęca do wyboru mrożonych herbat o cytrynowym aromacie, które są idealnym sposobem na ochłodzenie w trakcie wysokich temperatur. Picie herbaty niesie za sobą wiele pozytywnych aspektów mających wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie. Ostatnio dużo mówi się o korzyściach, jakie wywołuje dodanie cytryny do zielonej herbaty. Z drugiej strony powstaje wiele wpisów mówiących o szkodliwym działaniu takiego połączenia. Gdzie zatem leży prawda? Czy zielona herbata z cytryną jest szkodliwa dla naszego zdrowia?
Herbata z racji swoich licznych korzyści i świetnego smaku zaskarbiła sobie serca ludzi na całym świecie. Napój przyrządzany jest z suszu kwiatu rodzaju kamelia, który poddawany jest szeregowi procesów takich jak na przykład fermentacja. Wywar ten jest dobrym wyborem na każdą okazję, dlatego sprawdzi się zarówno na przyjęciach towarzyskich jak i służbowych. Najpopularniejsza herbata czarna posiada wiele alternatyw, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Rodzajów herbaty możemy znaleźć bardzo dużo, zaczynając od tej tradycyjnej czarnej herbaty, kończąc na mało jeszcze popularnym gatunku pu-erh. Każda z nich uzyskiwana jest dzięki wykorzystaniu odrębnych sposobów, dlatego różnią się smakiem oraz zapachem. W ostatnich latach dużą popularność zyskuje herbata zielona, która szczególnie znana jest ze swojego prozdrowotnego działania. Jakie zatem są najzdrowsze i najlepsze zielone herbaty? Niektóre źródła twierdzą, że popularna ostatnio zielona herbata matcha może znacznie obniżyć poziom cukru we krwi oraz pozytywnie wpłynąć na układ nerwowy. Z kolei zielona herbata sencha według niektórych źródeł może wpłynąć na poziom cholesterolu i pomóc w procesie trawienia. Natomiast herbata gunpowder, szczególnie z dodatkiem mięty, bogata jest w sole mineralne oraz witaminy. Pamiętajmy jednak, że nie są to zamienniki leków i nie zastąpią profesjonalnej opieki zdrowotnej.
W sieci możemy znaleźć wiele artykułów, które wymieniają niekończące się zalety, jakie wynikają z wysokiego spożycia zielonej herbaty z cytryną. Szumnie rozwodzi się na temat prozdrowotnych właściwości tego napoju. Zatem co dokładnie możemy zyskać, pijąc herbaciany napar? Jakie właściwości dobre dla naszego organizmu niesie za sobą picie zielonej herbaty z dodatkiem cytryny?
Herbata uprawiana jest przy pomocy gleby bogatej w glin, czyli aluminium. Substancja przenika do wnętrza rośliny i pozostaje w liściach. Sama obecność pierwiastka w suszu nie jest szkodliwa. Nie jest on rozpuszczalny w wodzie, dlatego nie może przedostać się do organizmu. Pozostaje w fusach, których tak czy inaczej pozbywamy się po zaparzeniu napoju. Zatem dlaczego mówi się o tym, że zielona herbatka z cytryną szkodzi zdrowiu? Otóż glin w połączeniu z kwasem cytrynowym tworzy niebezpieczny dla zdrowia cytrynian glinu. Naukowcy starają się udowodnić, że dodanie do zielonej herbaty soku z cytryny zwiększa obecność katechin w jej wnętrzu. Są to związki wykazujące negatywny wpływ na działanie układu pokarmowego. Warto pamiętać, że szkodliwe związki uwalniają się w bezpośrednim kontakcie fusów herbacianych i cytryny. Jeżeli dodamy ją do naparu bez fusów lub bezpośrednio po ich wyjęciu, toksyczne substancje się do niego nie przedostaną. Jeżeli zależy nam, aby poza walorami smakowymi, herbata była bogata w witaminę C, należy pozostawiać napój do przestygnięcia. Witamina z owocu szczególnie dobrze przyswajalna jest w niskich temperaturach.
Jeżeli zielona herbata i cytryna to Twoje ulubione połączenie, koniecznie poznaj alternatywę dla zwykłej torebki herbaty. Zamiast nudnego opakowania z 20 torebkami esencji herbacianej sięgnij po alternatywę, jaką jest kwitnąca herbata o smaku green tea with lemon. Podawana w ciekawej formie herbata z pewnością zrewolucjonizuje Twój codzienny sposób jej przygotowania. Koniecznie parz ją w przeźroczystym czajniczku lub kubku, aby w pełni móc cieszyć się magią kwitnącego przedstawienia.