Zdrowa cera 50g
Skuteczny oręż w walce o piękną skórę.
Produkt niedostępny - powiadom mnie, kiedy wróci do oferty.Trądzik to dolegliwość, często pojawiająca się w okresie dojrzewania. Zwykle znika około dwudziestego roku życia, jednak czasem bywa bardziej przewlekła. Są jednak na niego sposoby. Każda kuracja wymaga cierpliwości, jednak jako uzupełnienie kuracji farmaceutycznej i kosmetycznej warto sięgnąć po zioła. Działają równie skutecznie, są tanie i naturalne. Trzeba jednak wiedzieć, jak je używać.
Ziołowych sposobów na walkę z trądzikiem jest wiele. Zacznijmy od rumianku, który zawiera w sobie olejek, który działa przeciwzapalnie. Co za tym idzie, regularne przemywanie twarzy naparem z rumianku może korzystnie wpłynąć na naszą cerę i zmniejszyć objawy trądziku.
Do szklanki wrzucamy łyżkę suszonych kwiatów rumianku i zalewamy ją gorącą wodą. Po 10 minutach odcedzamy go i chłodzimy. Przestudzony napar rozprowadzamy po miejscach, w których występuje trądzik za pomocą wacików.
Kolejnym przykładem jest nagietek lekarski oraz skrzyp polny, które należy stosować w identyczny sposób jak rumianek. Nagietek ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Szybko pomaga się uporać ze stanami zapalnymi. Zioło to często można spotkać w seriach kosmetyków przeznaczonych do skóry trądzikowej. Co ważne pomaga też zregenerować skórę i mniejszych ryzyko pojawienia się blizn potrądzikowych.
To znane ze swoich właściwości uspakajających zioło. A stres nasila zmiany trądzikowe! Dlatego warto od czasu do czasu wypić sobie napach z tego zioła.
To bardzo wszechstronne zioło. Jej działanie, podobnie jak wielu innych również opiera się na regulacji wydzielania sebum i zmniejszaniu stanów zapalnych. Ponadto jest źródłem witamin: A, B2, C oraz K ważnych do utrzymania dobrego stanu cery. Pokrzywa działa też moczopędnie. Pomaga to usuwać z organizmu produkty przemiany materii, co jest ważne z punktu widzenia dbania o stan skóry.
To roślina, która ma bardzo wszechstronne działanie. Znamy je głównie z właściwości takich jak poprawa odporności organizmu w walce z wirusami. Jednak z uwagi na silne działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze pomaga uprać się z pryszczami. Najlepiej sprawdza się w postaci maseczki z kwiatów tej cudownej rośliny.
Jednym z najpopularniejszych ziołowych sposobów na walkę z trądzikiem jest fiołek trójbarwny, czyli bratek. Zawiera on salicylany i rutynę, które działają przeciwzapalnie na skórę. W tym przypadku jako kurację stosować możemy długotrwałe picie herbaty z fiołka. Zdarza się jednak, że u niektórych osób częste picie takiej herbaty może skończyć się reakcją alergiczną. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów należy od razu przerwać stosowanie. Drugim sposobem są okłady z odwaru z fiołka.
Łyżkę suszonego fiołka zalewamy wrzątkiem, zaparzamy przez 10 minut i przecedzamy przed wypiciem. Jeśli posiadamy także skrzyp, możemy dodać do herbaty także łyżkę tego zioła. Dzienna maksymalna dawka wynosi trzy filiżanki.
Druga opcja to okłady z bratka. Również świetnie się sprawdzą w poprawie stanu skóry twarzy.
Do miski wlewamy dwie szklanki gorącej wody i zaparzamy cztery łyżki ziela fiołka. Moczymy w niej ręcznik i nakładamy na twarz. Okłady takie należy wykonywać dwa razy dziennie przez okres co najmniej miesiąca.
W walce z trądzikiem, skuteczny może być także orzech włoski. W lecznictwie wykorzystuje się jego liście, które możemy użyć do zrobienia herbaty i do przygotowania kąpieli.
Łyżkę ususzonych i zmielonych liści zalewamy szklanką zimnej wody i gotujemy. W momencie wrzenia odstawiamy napar na około 3-4 minuty. Pić możemy ją trzy razy dziennie. Osobom, które mają wrażliwy żołądek, sugeruje się kilkukrotne płukanie gardła herbatą.
Kąpiel jest świetnym sposobem dla osób, które borykają się z trądzikiem nie tylko na twarzy. W końcu przypadłość ta lubi występować również na plecach czy dekolcie. Sposób ten jest bardzo prosty w przygotowaniu i stosowany regularnie pomoże pozbyć się wyprysków.
Dwie łyżki ususzonych i zmielonych liści orzecha włoskiego oraz dwie łyżki kory dębowej zalewamy dwiema szklankami zimnej wody i podgrzewamy. Po doprowadzeniu do wrzenia odstawiamy na 10 minut, przecedzamy i dodajemy do kąpieli.
Znanym od lat sposobem na trądzik jest korzeń łopianu. Stosowany może być w postaci kąpieli, okładów a także wewnętrznie jako napar. Sprawdza się szczególnie przy nadmiernej produkcji sebum. Oczyszcza skórę oraz hamuje namnażanie się bakterii i grzybów.
Nie możemy nie wspomnieć o olejkach eterycznych. Szczególnie ten na bazie drzewa herbacianego ma silne działanie przeciwzapalne i pomoże wygaszać zmiany trądzikowe. Jego działanie w tym temacie zostało nawet potwierdzone badaniami. Warto też zwrócić uwagę na olejek lawendowy, który z uwagi na właściwości antybakteryjne goi zmiany na skórze.
Stosować je można w dwojaki sposób. Można dodawać niewielkie ilości do kosmetyków. Jednak lepszym sposobem będzie inhalacja. W misce z gorącą wodą rozprowadzić należy 15 kropli olejku. Następnie wystarczy nakryć głowę ręcznikiem i spędzić tak 10-15 minut.
Kolejnym naturalnym sposobem skutecznym w walce z trądzikiem jaki omówię, jest grejpfrut. Co prawda nie jest to zioło jak w temacie, ale chodzą słuchy, że skutecznie działa.
Cytrus ten działa niezwykle silnie antybakteryjnie. A to właśnie bakterie znajdujące się w mieszkach włosów wywołują te skórne zmiany. Dobrze więc przemywać twarz wyciągiem z grejpfruta – około 5 kropli wyciągu rozcieńczamy w pół szklance wody.
Można również stosować gotowe rozwiązania. Bardzo popularne obecnie hydrolaty mają świetne działanie na skórę. Bez problemu znajdziemy takie przygotowane na bazie grejpfruta. Jednak tu trzeba zachować ostrożność i wybierać kosmetyki bez zbędnych dodatków w składzie.
Ogólnie bardzo ważna we wsparciu organizmu w walce z trądzikiem jest dieta. Powinna być bogata w witaminy szczególnie A,C,E oraz te z grupy B. Ważne są też takie minerały jak cynk oraz miedź.
Nie dość, że pyszna to nawet w leczeniu trądziku się sprawdzi. Znana z właściwości przeciwzapalnych może być stosowana do przemywania skóry. Normalizuje to działanie gruczołów wytwarzających sebum i wygasi stany zapalne. To często spotykany składnik kosmetyków. I to jak widać nie bez powodu!
W przypadku osób dorosłych często występują inne przyczyny trądziku niż u młodzieży. Najczęściej to właśnie trądzik różowany. Tu trzeba się skupić głównie na ziołach obkurczających naczynia krwionośne jak np. dzika róża. Dobrym sposobem jest żel aloesowy (szczególnie czysty, w 100% przygotowany z aloesu). Działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Ogranicza więc wydzielanie sebum i oczyszcza skórę. Łagodzi podrażnienia i stany zapalne nawilżając jednocześnie skórę i poprawiając jej ogólną kondycję.
W przypadku trądziku hormonalnego stosować można wymienione wyżej sposoby. Jednak nie wyeliminują one przyczyny problemu. Tutaj konieczna jest już współpraca z lekarzem endokrynologiem.
Jak widać mamy szeroki wybór wsparcia cery w walce z pryszczami. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie przekona Cię do wypróbowania naturalnych metod. Pamiętaj jednak, że terapia ziołami trwa dłużej niż kosmetyczna. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość i systematyczność.
Jak wskazaliśmy, ziół jest mnóstwo i doby by chyba nie starczyło, aby spróbować każdego. Jeśli ciężko podjąć decyzję warto zwrócić uwagę na ziołowe mieszanki. Jedną z takich sprawdzonych i smacznych jak wynika z opinii naszych klientów jest mieszanka zdrowa cera. W składzie znajdziemy Korzeń sarsaparilly, skrzyp, skórkę pomarańczy, liść pokrzywy, fiołek trójbarwny, rokitnik oraz nagietek. Jak widać prawdziwa bomba dobroczynnych składników na pozbycie się wyprysków.