Arabica Columbia Supremo 100g
Wyrafinowany smak szlachetnych ziaren.
19,70 zł
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni: 19,70 zł.
Pytanie “do czego służą kawa i herbata” wydaje się trywialne. Ale czy na pewno? Warto wiedzieć, że oba te napoje poza przynoszeniem orzeźwienia, przyjemności i pobudzenia mają kilka nieoczywistych zastosowań. Przydają się w wielu codziennych czynnościach. Zobaczcie sami!
Kawa neutralizuje przykre zapachy z lodówki
Mieszanka produktów znajdujących się w lodówce daje razem niezbyt przyjemny aromat? Wystarczy, że świeżo zmieloną kawę wysypiesz na mały spodeczek i wstawisz na jakiś czas do środka. Kawa zneutralizuje aromaty szybko i naturalnie.
Na ratunek pupilowi
Twój futrzasty przyjaciel ma „pasażerów na gapę” w postaci pcheł? Wykąp go tak jak zwykle, a następnie natrzyj pupila fusami kawowymi wymieszanymi z wodą. Pchły nie przepadają za ich intensywnym zapachem i bardzo szybko opuszczą grzbiet zwierzaka. Psom ani kotom ten zabieg z pewnością nie zaszkodzi, a nawet pomoże w utrzymaniu dobrej kondycji sierści!
Kawowy peeling ciała
Na dnie ulubionej filiżanki zostały kawowe fusy? Czas na chwilę dla siebie. Wystarczy, że wymieszasz je z olejem kokosowym (najlepiej nierafinowanym) i naturalny peeling do ciała gotowy. Nieziemsko pachnie i działa skuteczniej niż niejeden specyfik drogeryjny. Wmasuj go w miejsca wymagające złuszczenia i ciesz się gładką skórą. Warto wiedzieć, że w połączeniu z masażem może dawać też dobre rezultaty w walce z cellulitem. Jedyne, na co musisz uważać to zabrudzenie kosmetykiem otoczenia – dlatego polecamy używanie go w wannie lub pod prysznicem i natychmiastowe spłukanie wodą.
Płukanka z kawy na włosy dodająca głębi brązom
Jesteś posiadaczką brązowej czupryny? Zaprzyjaźnij się z kawową płukanką! Przygotuj kawę, odcedź i wystudź. Następnie spłucz włosy od nasady aż po końce przygotowanym płynem. Kosmyki nabiorą blasku i staną się ciemniejsze. Działanie kawowej płukanki można porównać z henną. Fusy możesz potraktować jak peeling skóry głowy i wetrzeć je w skalp, by poprawić krążenie i usunąć martwy naskórek. To przyspieszy porost i zmniejszy wypadanie
Kawowa maseczka do twarzy
Świetny sposób na wykorzystanie resztek w kuchni i ekologiczne podejście do dbania o swoją urodę. Maseczka jest szybka w przygotowaniu i wymaga tylko kilka składników. Jej skład warto zmieniać w zależności od aktualnych potrzeb skóry. Wystarczy zmieszać dwie łyżeczki fusów z kawy, łyżeczkę miodu raz łyżeczkę drobnych płatków owsianych. Całość mieszamy z łyżką śmietany lub jogurtu. Trzymamy na tworzy ok. 10 minut, po czym masujemy kolistymi ruchami. Całość spłukujemy lenią wodą. Skóra nabierze blasku i znikną oznaki zmęczenia.
Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale kawowe fusy stanowią świetny nawóz do gleby. Wystarczy wymieszać je z ziemią ogrodniczą np. podczas przesadzania roślin. Kwiaty będą szybciej rosły i nabiorą pięknego wyglądu. Dotyczy to zarówno roślin domowych, jak i ogrodowych. W tym drugim przypadku kawa stanowi też pokarm dla dżdżownic, które spulchniając glebę, pomogą kwiatom i krzewom w rozwoju. Nawóz z kawy szczególnie lubią rośliny kwasolubne – rododendrony, hortensje, wrzosy czy pierisy.
Fusy po kawie jako składnik kompostu
Jeśli masz przydomowy kompostownik koniecznie wykorzystać fusy jako składnik pryzmy kompostowej. Są bogate w związki węgla przez co gotowy kompost będzie miał lepszy skład. Rośliny ogrodowe jak i upraw warzyw odwdzięczą się! Jeśli używasz metod przelewowych fusy możesz wrzucać razem z papierowym filtrem, który również się rozłoży.
Posypywanie oblodzonego chodnika
Fusy wykorzystać można też do posypywania śliskich chodników zimą. Jest to zdecydowanie zdrowsza alternatywa dla soli – i dla flory i fauny oraz dla naszych butów.
Fusy z herbaty jako nawóz
Masz kwiaty doniczkowe? Daj im się „napić” ostudzonej herbaty! Napar odżywi je i wspomoże wzrost. Listki przy regularnych zabiegach staną się lśniące i wyraźnie zielone. Fusy po herbacie są szczególnie lubiane przez wszelkie odmiany paprotek, ale inne gatunki również ci podziękują!
Zwalczanie mszyc
Kolejne zastosowanie herbaty w ogrodzie to przygotowanie ekologicznego środka na mszyce. Ostudzony napar z czarnej herbaty przelej do butelki z atomizerem i regularnie spryskuj liście rośliny dotkniętej szkodnikami. Bardzo szybko zauważysz, że znikają. To szczególnie przydatny sposób w przypadku zwalczania mszyc na warzywach lub owocach – czyli wszędzie tam, gdzie nie chcemy z całą pewnością stosować chemicznych środków owadobójczych.
Zapach ze sportowych butów zniknie dzięki herbacie
Twoje buty nie pachną zbyt dobrze po intensywnym treningu? Nie chcesz ich prać po każdym, by nie uległy zniszczeniu? Wystarczy, że umieścisz w każdym bucie torebkę z herbatą i pozostawisz na kilka godzin (najlepiej na noc). Susz wchłonie zapach i odświeży obuwie. Wystarczy, że wyrzucisz torebki i jesteś gotowy na kolejny trening!
Mycie luster
Borykasz się z wiecznie obecnymi smugami i zaciekami na szklanych i lustrzanych powierzchniach? Spróbuj nasączyć szmatkę gorzką czarną herbatą i zobacz, jak łatwo uzyskasz taflę bez skazy!
Herbata w domu – czyszczenie ciemnych mebli
Bursztynowy napar stanie się także twoim sprzymierzeńcem w porządkach wśród drewnianych mebli. Są w kolorze orzecha, buku lub innym o ciemnym odcieniu? Weź bawełnianą szmatkę i namocz ją w gorzkiej, przestudzonej herbacie i wytrzyj powierzchnię drewna. Kolor mebla nabierze głębi, intensywności i blasku jak nowy!