Dobre trawienie 50g
Bogaty bukiet ziół usprawniających funkcjonowanie układu pokarmowego.
Produkt niedostępny - powiadom mnie, kiedy wróci do oferty.Zbliżające się święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą niesamowitą atmosferę i magię. Spotykamy się w gronie najbliższych, obdarowujemy się prezentami, śpiewamy kolędy. Staropolskim zwyczajem ucztujemy przy suto zastawionym stole. Jemy też potrawy tradycyjne i dość ciężkie dla układu pokarmowego, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni.
Jedni mówią – nie objadać się. Ode mnie tego nie usłyszycie. Każdy czas ma swoje prawa, a w święta nie spróbować wszystkich wigilijnych potraw zwyczajnie nie przystoi. Inni zalecają łykać tabletki. Tego też nie będę radzić. Są lepsze (i zdrowsze!) sposoby, aby zniwelować skutki świątecznego łakomstwa.
Najpopularniejsze i zarazem najłatwiej dostępne to znane od lat zioła. Ich zbawienne działanie na problemy ze strony układu pokarmowego znały już nasze prababcie. I z powodzeniem wykorzystywały, gdy dostępu do wszelkiej maści leków po prostu nie było.
Pijmy ją zamiast zwykłej herbaty. Fantastycznie złagodzi bóle żołądka, wątroby i kolki. To także doskonały lek na mdłości. Główny składnik leczniczy tego zioła to olejek lotny ( z niego otrzymuje się mentol). Poza tym bogate jest w garbniki, czyli związki chemiczne o działaniu antyseptycznym i bakteriobójczym. Zasadniczo jednak napar z mięty jest zwyczajnie smaczny i łatwy w przygotowaniu. Łyżkę stołową miętowego suszu zalewamy wrzątkiem i po 10 minutach przecedzony napar może trafiać na nasze wigilijne stoły.
Jej właściwości lecznicze i smakowe opiewane są od starożytności. W greckiej medycynie nazywano ją „radością dla serca” czy „eliksirem życia”. Ufając, że jest w stanie całkowicie przywrócić człowiekowi jego nadwątlone siły. Chociaż melisa znana jest głównie ze swych właściwości uspokajających, doskonale pomaga w dolegliwościach układu pokarmowego. Szczególnie dobrze sprawdzi się na wzdęcia. W smaku przypomina napar z trawy cytrynowej, dlatego bez oporów wypiją ją nawet dzieci. Świeże lub suszone liście melisy można dodawać do sałatek, kanapek, marynat, sosów, zup i gulaszów. Dzięki nim nasze potrawy będą zdrowsze i lepiej przyswajalne dla organizmu.
To aromatyczne zioło pomoże nam przetrawić nawet najtłustsze świąteczne rarytasy. A jeśli te właśnie, zmusiły nas do spędzenia reszty świąt w toalecie, napar z pokrzywy z pewnością przyniesie nam ulgę. Aktywne składniki w niej zawarte (wapń, fosfor, żelazo, jod i potas oraz witaminy A, C oraz witaminy z grupy B) wpływają bowiem dobroczynnie na proces przemiany materii. W medycynie ludowej natomiast, pokrzywa wykorzystywana jest od lat w leczeniu stanów zapalnych dróg moczowych. Podobnie jak melisa ma delikatny smak, który zaakceptują nawet najmłodsi. Wspomnieć trzeba, że pokrzywa może służyć nam jako niecodzienny dodatek do potraw. Wspaniale uzupełnia smak jajecznicy, jest też dodatkiem do zup oraz sosów.
Szukając mieszanek ziołowych, które wspomogą układ pokarmowy warto szukać takich składników jak koper włoski, dziurawiec, senes, dziurawiec i ostropest plamisty. Koper włoski, podobnie jak rumianek pomoże na wzdęcia i uczucie pełności. Dziurawiec i ostropest plamisty działają dobrze na pracę wątroby i wspiera wydzielanie żółci. Senes to od wieków znany sposób na zaparcia.
Szukasz wsparcia dla swojego trawienia, które jednocześnie będzie dobrze smakować? Zachęcamy do wypróbowania naszych mieszanek pełnych dobroczynnych składników.
Mieszanka ziołowa na wątrobę to herbata z takich składników jak: korzeń i liście mniszka lekarskiego, liście mięty pieprzowej, liście cykorii, ostropest plamisty, nasiona kopru włoskiego, liście rzepiku pospolitego oraz dziurawiec zwyczajny. Pobudza wątrobę w jej oczyszczające organizm funkcji oraz pobudza wydzielanie żółci.
W ziołowym mixie dobre trawienie znajdziesz miętę, anyż, ślaz, rumianek, kminek, koper włoski oraz nagietek. Z opinii o tym produkcie wynika, że jest pyszny i skuteczny. W aromacie herbata ta jest bardzo rumiankowa, w smaku zaś łagodna.
Czas świąteczny nie jest czasem wyrzeczeń! Jeśli więc na liście naszych zakupów nie zabraknie ziół – ani nam, ani naszym gościom żadne dolegliwości żołądkowe nie powinny przeszkodzić w świętowaniu. Pamiętajmy jednak o tym, że poobiedni spacer lub wykonanie kilku ćwiczeń fizycznych może ustrzec nas przed skutkami świątecznego łakomstwa. Ucztując nie zapominajmy też o piciu ciepłych napojów i gorących herbat, które pobudzą nasz żołądek do pracy.