-20%
Malinowa
Wyborna mieszanka dla miłośników malin i nie tylko.
12,79 zł – 25,58 zł
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni: 12,79 zł.
Gdy słupki rtęci na termometrach szybują w dół, znacznie chętniej mamy ochotę na rozgrzewające napoje. Jakie dodatki wybrać? Dzisiaj mamy dla Ciebie przegląd najpopularniejszych dodatków do zimowej herbaty.
Jabłka – korzystajmy z jesiennych dobroci i jedzmy polskie jabłka, również w postaci dodatku do herbaty. Kawałki owoców dadzą lekko kwaskowy i odświeżający smak.
Maliny – niestety trudno o świeże w czasie zimowych miesięcy, ale na szczęście pozostają nam przetwory. Działają rozgrzewająco, napotnie i skutecznie przeganiają chandrę wspomnieniem lata.
Pomarańcze i mandarynki – świetnie dopełniają herbatę na święta. Będą świetną alternatywą dla czarnej herbaty z cytryną.
Pigwa – ma silne właściwości przeciwzapalne, więc w sezonie przeziębień będzie silnym orężem walki z katarem. Wystarczy dodać cienki plasterek pigwy, by zmienić jej smak na kwaskowy i bardzo orzeźwiający. Jeśli nie przepadasz za cierpkimi smakami dodaj łyżeczką miodu.
Jeśli mamy ochotę na dodanie herbacie odrobiny słodyczy, warto sięgnąć po syrop – owocowy czy orzechowy. W łatwy sposób zamienią nawet zwykłego earl greya w „małe co nieco”!
Warto wykorzystać przetwory – konfitury, owoce liofilizowane czy suszone w domowym zaciszu.
Cynamon jest nieodłączną częścią świątecznych wypieków. W ajurwedzie uznany jest za bardzo uniwersalny lek. Co możemy zyskać, regularnie pijąc herbatę cynamonową? Przede wszystkim odczuwalną poprawę trawienia. Jednocześnie reguluje poziom cukru we krwi oraz może ułatwić odchudzanie. Sprzyja także osobom, które borykają się ze zbyt wysokim cholesterolem.
Cynamon znany jest także z właściwości przeciwwirusowych, przeciwzapalnych i przeciwgrzybiczych. Jest też bogatym źródłem wapnia, błonnika, żelaza oraz witaminy B1 i C.
Imbir – czasie, gdy nie ma świeżego, możemy używać imbiru kandyzowanego. Jest znany ze swojego działania rozgrzewającego oraz wzmacniania odporności.Działa dezynfekująco i ma pozytywny wpływ na układ pokarmowy. Warto również wiedzieć, że jego spożywanie obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Doceniają go też kobiety ciężarne, gdyż pomaga uporać się z porannymi mdłościami.
Imbir, zaraz po tym jak pojawił się w Europie przywieziony przez wschodnich kupców, uznany został za afrodyzjak. Słusznie, ponieważ podnosi poziom testosteronu.
Kardamon jest spokrewniony z imbirem. Ma wyrazisty, korzenny aromat, który pochodzi z olejku eterycznego znajdującego się w ziarnach. Ma właściwości pobudzające bakteriobójcze oraz poprawia apetyt. Jednocześnie wspomagaja trawienie. Podobnie jak imbir jest afrodyzjakiem. Poprawia nie tylko libido, ale także nastrój.
Na herbatę z kardamonem jest kilka receptur. Jedna z najbardziej znanych to Masala Chai, indyjski napój narodowy. Jeśli chcemy użyć wyłącznie kardamonu, trzeba go zgnieść, zalać wrzątkiem i zostawić na pół godziny. Uprzedzamy jednak, że napar będzie miał wtedy intensywny smak.
Wiele osób zastanawia się, czym właściwie są goździki. To nierozwinięte, wysuszone pączki drzewa goździkowego. Zawierają bardzo dużo olejku eterycznego (nawet ¼ swojej objętości). To dzięki niemu możemy poczuć specyficzny aromat i pikantny smak.
Goździki działają przeciwbólowo oraz antyseptycznie. Odświeżają również oddech i przyspieszają trawienie.
Zanurzone w gorącej herbacie udzielą jej swojego specyficznego, korzennego aromatu i pikantnego posmaku. Warto jednak wiedzieć, czy używamy świeżych goździków. Jeśli tak jest, pączek powinien zatonąć. Przesuszone unoszą się na powierzchni płynu.
Wanilia nie słynie ze swoich właściwości prozdrowotnych. Zagościła w naszych kuchniach z uwagi na swój wspaniały, słodki aromat i smak. W jaki sposób połączyć ją z herbatą?
Można tego dokonać jeszcze zanim zaczniemy parzenie. Wystarczy umieścić laskę wanilii w zamkniętym słoiczku z liśćmi herbaty. Susz dość szybko przejdzie aromatem. Ciekawym rozwiązaniem jest też przygotowanie syropu waniliowego. Wystarczy ugotować laski z wodą i cukrem. Następnie dodajemy go po łyżeczce na kubek i możemy cieszyć się niezwykłym zapachem.
Najpopularniejszym dodatkiem do zimowej herbaty jest oczywiście rum. Intensywnie rozgrzewa nawet największe zmarzluchy. Dobrym rozwiązaniem może być też wykorzystanie domowych nalewek – na przykład malinówki. Należy pamiętać, że dodatki „z procentami” łączymy z napojem dopiero po lekkim przestudzeniu – nigdy z wrzątkiem.
To świetny pomysł na prezent. Pięknie zapakowany zestaw herbat świątecznych i akcesoriów ucieszy i zostanie z obdarowanym na długo. To również świetny sposób by nawet w natłoku przedświątecznych obowiązków czuć magię świąt w całym domu!