Problemy z ciśnieniem i nadwrażliwość na zmiany pogody utrudniają Ci życie? Ten problem znali już chińscy mędrcy, żyjący przed tysiącami lat. Eksperymentując z herbacianym wywarem odkryli panaceum i na tę dolegliwość!
Pracujesz w zawodzie, który wymaga od Ciebie stałej formy umysłowej i fizycznej? Jesteś kierowcą, prawnikiem, lub księgowym (szczególnie jak próbujesz zrozumieć najnowsze przepisy podatkowe)? Nie możesz pozwolić sobie nawet na chwilę dekoncentracji. A do tego wszystkiego od dawna doskonale wiesz jak wpływa na Ciebie zmienne ciśnienie… Kto z nas nie zna takiego scenariusza?
Chińscy medycy już wiele wieków temu odkryli, że codzienna filiżanka czerwonej herbaty pomaga w regulacji ciśnienia krwi. Napar ten optymalizuje ciśnienie, normuje je i pozwala na najbardziej efektywne wykorzystanie sił, których nasz organizm nabrał podczas nocnego snu.
Zawarte w czerwonej herbacie katechiny oraz witamina P, obniżają ciśnienie, pozwalają pozbyć się bólu głowy i charakterystycznego szumu w uszach – dolegliwości znanej powszechnie „ciśnieniowcom”. Ale to jeszcze nie wszystko. Codzienna porcja czerwonej herbaty pozwala pozbyć się szkodliwego cholesterolu, oraz poprawia krążenie krwi. Regularne spożywanie tej odmiany herbaty doprowadzi na dłuższą metę do ustabilizowania się ciśnienia na optymalnym poziomie. Właściwości „antytłuszczowe” czerwonych herbat dodatkowo wspomagają funkcjonowanie krwioobiegu, eliminując z naszych żył zbędne tłuszcze.
Tradycyjnie w takim momencie, by nie być gołosłownym, sięgamy po opinię ekspertów. Japońscy naukowcy prowadzący badania nad wpływem konsumpcji czerwonej herbaty na ciśnienie krwi stwierdzili, że „czerwona terapia”, czyli regularne przyjmowanie stosunkowo niewielkich ilości naparu, nawet u nadciśnieniowców w krótkim czasie może prowadzić do normalizacji ciśnienia tętniczego. Potwierdzili też inne ciekawe właściwości, które nazwać możemy skutkami ubocznymi. Otóż, picie czerwonej herbaty poprawia oddech (a dokładnie jego zapach), wzmacnia i wyostrza wzrok, a na dokładkę poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego. I czegóż chcieć więcej!
Nie tylko herbata pu-erh może się okazać naturalnym sposobem na regulację ciśnienia krwi.
Pomocne mogą okazać się również mieszanki ziołowe. Również w naszej ofercie znajdują się kompozycje dedykowane osobom zmagającym się z nadciśnieniem. Mieszanka Mam Ciśnienie ba bazie hibiskusa , skórki róży, aronii, melisy, głógu, czarnego bzu, skrzypu i lipy nie tylko świetnie smakuje, relaksuje ale też pomaga utrzymać ciśnienie w ryzach.
Adaptogeny przy regulanym stosowaniu pozwalają zwiększyć odporność na różnego rodzaju stres. Wśród nich warto zwrócić uwagę na traganek. W naszym sklepie dostępny jest w formie ciętego korzenia. Oprócz regulacji ciśnienia krwi pozytywnie wpływa na cały układ krążenia. Zwiększa wytrzymałość na stres, który nierzadko jest przyczyną “skoków ciśnienia”.
Czego szukać w mieszankach ziołowych gdy w naturalny sposób chcemy wyregulować ciśnienie. Lista ważnych składników:
Warto by mieszanki ziołowe wzbogacone były również: lnem zwyczajnym, aronią, serdecznikiem pospolitym, krokoszem barweńskim. Jak widać wybór jest spory.
Ale żeby nie było za łatwo są tęż zioła, na które należy uważać przy wysokim ciśnieniu. Wśród nich są: żeń-szeń, lukrecję, przęśl, janowiec i dziurawiec.
Najważniejsze w przypadku naturalnych kuracji to poinformowanie swojego lekarza o ziołowym wsparciu. A my tymczasem życzymy zdrowia!